K miejsce ² – sylwetki autorów biorących udział w wystawie cz. 5
Łukasz Szamałek. Rocznik ‘81.
Mieszka i pracuje w Poznaniu. Fotograf samouk, laureat prestiżowych wyróżnień oraz nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych. Uczestnik programu mentorskiego Sputnik Photos. W swojej fotografii skupia się głównie na dokumentowaniu form architektonicznych oraz przestrzeni życia człowieka. Aktywny członek Inicjatywy FOTSPOT. Uczestnik zbiorowych i indywidualnych wystaw fotograficznych. Wspólnie z Anną B. Gregorczyk tworzą życiowo artystyczny duet fotograficzny FOTOARCHITEKTURA.
Autorska strona internetowa
Eksperyment fotograficzny obrazujący różnice i podobieństwa pomiędzy dniami tygodnia pracy, a weekendem. Cykl składa się z 49 fotografii naświetlanych dwukrotnie w wybranych dniach o tych samych porach. W rozumieniu popkulturowym podział tygodnia jest sztywny – część mechaniczna, niemalże bezmyślna i robocza w opozycji do mitycznego, duchowego obszaru wolności trwającego od piątku wieczorem do poniedziałkowego poranka. Autor projektu realizując zdjęcia w niemal zautomatyzowany sposób sprawdza, czy i jego codzienność zawiera się w ciasnej strukturze wyobrażenia czasu.
_______________________________________________________________________________________________________________________
Karol Szymkowiak. Rocznik ‘83.
Urodzony we Wrześni. Fotograf, animator kultury, kurator. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Inicjatywy FOTSPOT. Kurator Kolekcji Wrzesińskiej. Autor bloga „ślady przejścia”. Interesuje się głównie Nowym Dokumentem i Nową Topografią. Zafascynowany między innymi poszukiwaniem surrealizmu w realistycznych zapisach rzeczywistości tworzonych przy pomocy medium fotografii. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą, laureat licznych wyróżnień w dziedzinie fotografii.
Autorska strona internetowa
Miejscowość:
moja / moje
uczucia
korzenie
zagubienie
miłość
monotonia
przestrzeń
więzienie
młodość
przemijanie
_______________________________________________________________________________________________________________________
Marek Zakrzewski. Rocznik ‘85.
Absolwent filologii słowiańskiej i filologii polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w poznańskich redakcjach ,,Echa Miasta” oraz ,,Głosu Wielkopolskiego”. Obecnie fotografuje dla Polskiej Agencji Prasowej, jego zdjęcia są publikowane w mediach polskich oraz zagranicznych. Swoją pasją dzieli się prowadząc pracownię fotografii cyfrowej w Technikum Łączności oraz wykładając w Collegium da Vinci. W obszarze komercyjnym współpracuje z instytucjami i firmami, fotografując ludzi, emocje i wydarzenia. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i reportażowej. Nagradzany i wyróżniany w licznych konkursach, uczestnik wielu wystaw fotograficznych, warsztatów i przeglądów, stypendysta. Uzależniony od dobrych fotografii na dobrym papierze. Permanentnie w niedoczasie. Uczestnik Inicjatywy FOTSPOT.
nieuchronność zdarzeń
obrazy, które zostają
dwa tygodnie
praktyczna implementacja zasady nieoznaczoności
wszystko się wyrówna
szkice z widzenia
badanie zaburza opisywaną sytuację
pejzaż tymczasowy
prawda powstaje u odbiorcy
wspomnienie, które nie stało się obrazem